8 Ekim 2017 Pazar

Bdorum'da Nasıl Konaklamalıyız?

Merhabalar

Geçen yazılarımdan birinde kurban bayramı öncesinde Bodrum'a gittiğimizden ve otel konaklamasından çok memnun kalmadığımızdan bahsetmiştim.
Bu yazımda sizlere Bodrum'a gidecekseniz nasıl konaklamanız gerektiğinden bahsetmek istiyorum. 


Bodrum'da tatil yapacaklar öncelikle her şey dahil yada ultra her şey dahil sistemde konaklamayı tesisi çok iyi bilmiyorlarsa tercih etmemeliler. Zira daha önce burada yazdığım şekilde bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle oda-kahvaltı sistemde konaklamayı tercih etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Yemek olayını dışarı da çözerseniz hemen hemen her şey dahil bir tesise verdiğiniz bir paraya denk gelecektir belki ama en azından karnınızı sürekli makarna ve türevleri ile doyurmamış olursunuz. Düzgünce de yemek yersiniz.

Fakat benim size daha güzel bir önerim var. Oda-kahvaltı bir tesiste konakladınız. Gündüz ne yapacağız diye düşünmeyin. Günlük yat turları var ve emin olun akşama kadar Bodrum'da gezmekten, yada sahilde güneşlenmekten daha güzel ve eğlenceli. Bu şekilde birkaç günlük Bodrum tatiliniz hem unutulmaz olacaktır hemde fazlasıyla keyif alacağınızı düşünüyorum. Zira pırıl pırıl, insan kalabalığının olmadığı koylar muhteşem. Akşama kadar denizin üstündesiniz ve sahildeki o iç bayan kalabalığı çekmemiş oluyorsunuz. 


Biz bundan sonra Bodrum'da tatil yapmaya karar verdiğimizde bu şekilde bir tatil düşünüyoruz. Şayet Bodrum'da tatil yapmayı, denizin ve güneşin tadını nasıl daha fazla çıkarırım diye düşünenler varsa bir de bu yöntemi denemenizi tavsiye ederim.

Yeni yazılarımda buluşmak üzere. Okumayı, hayatı sevmeyi ve gülümsemeyi unutmayın.

Hoşçakalın.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...